Огнен поседува видео за кое Јелена понудила куп пари – тој само и ја...

Огњен Врањеш со Јелена Карлеуша имаат приватно видео кое секој момент може да осамне во јавноста. Пејачката и нејзиниот љубовник...

Антонија Гиговска ги растури Пинковци – жирито подзина (ВИДЕО)

Фантастичната ноќ во која „Сите ѕвезди од Пинковите ѕвездички“ одговараа со своите изведби на тема: „Рок музиката во седумдесеттите и...

Изумот на Дејан од Битола за чистење снег ќе ве воодушеви (ВИДЕО)

Кога ќе заврне снег, најголем проблем на возачите наутро неговото чистење од автомобилот. Мрзнат раце и се губи многу време....

Го прибирала Врањеш, а на децата им велела дека тој и е лекар

Според извор близок на „Курир“, фудбалерот Врањеш често доаѓал во куќата на Јелена во текот на 2017 година, кога таа...

Утре е строг пост, еден од најстрогите во годината, има и зошто

Во Светата Црква се воспева силата и моќта на Крстот. Се врши крштевање на водата и таа со силата на...

Поранешен градоначалник од ДПМНЕ се фали со лак и стрела

Поранешниот градоначалник на Општина Росоман од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Стојанче Лазов, се пофали дека со стрела у.ивал диви свињи. На...

Објавени нови чет-пораки меѓу Карлеуша и Врањеш

Главна тема овие денови, во сите балкански медими, барем кога станува збор за естрадата е Јелена Карлеуша. Имено, пејачката се...

Вики Миљковиќ: Родителите се обидоа да ни го расипат бракот

Пејачката Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Ташка неодамна прославија 11 години брак, а нивната љубов трае 25 години. Вики...

Мирјана пред две години од Австралија ја раскажа својата приказна – од шамарите на...

Деновиве е актуелен Австралија опен, но пред две години, овој грен д слем турнир го одбележа една Балканка, која освен...

Лила праќа поздрави од Боровец, Бугарија (ФОТО)

По празниците, Лила го спакува куферот и се упати кон Бугарија, поточно во ски центарот Боровец каде се смести во...