Гајсер: Многу скоро Катица Јанева нема да биде ,,громобран” за политичари си судии –...

Италијанскиот весник „Ла Верита“ утринава објави анализа за последните случувања во Македонија со апсењето на специјалната јавна обвинителка, која заврши...

(ВИДЕО) Голема пресметка на „Делије“ во Швајцарија: Полицијата мораше да пука

Црвена Звезда вечерва му гостува на Јанг Бојс во плејоф натпревар за пласман во Лигата на шампионите, а навивачката група...

Каков шок за Катица Јанева – покрај апсењето, утрово почина и мајка и

Утрово во Гевгелија, починала мајката на специјалната обвинителка Катица Јанева, потврдија извори блиски до семејството. Обвинителката Вилма Русковска, одговарајќи на новинарско...

Рушветот за Јанева бил во вид на мебел – во моментов и го запленуваат...

Денеска на прес-конференција државниот јавен обвинител Љубомир Јовески рече дека Јанева незаконски стекнала мебел во вредност од 298 илјади денари. „Обвинителката...

Македонската пејачка се пресели во Белград каде ја дочека веренички прстен

Пејачката Елена Миленковска и нејзиниот партнер Гуте со кого се запознаа на натпреварувањето на „Ѕвездите на Гранд“ каде се роди...

Град од соништата: Плата од 1200 евра, а кирија само 15 евра

Навалата на доселеници е толку голема што е воведена листа на чекање за вселување – а на истата се чека...

Луна Џогани со потресна исповед: Со мајка ми поради нејзе дојдовме во Македонија –...

Името на Луна Џогани стана познато во македонската јавност по настапите в реалното шоу „Задруга“. Џогани неодамна во интервју за Пинк...

Извесниот Асим Бислим со навреди за Стоилковски, но и ја открива неговата адреса

Навредите и заканите за портпалорот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на социјалните мрежи отидоа чекор подалеку. Дел од обезбедувањето од турската...

Ирена Спировска: Кобната болест ми го зеде најмилото

Мајка ми почина од рак на дојка кога имав 10 години. Знам како изгледа кога некој се бори со оваа...

(ВИДЕО) Вакво нешто не се памети: За 2 евра на лото доби 209 милиони

Најголема добивка во историјата на италијанската популарна лотарија, СуперЕналото, вредна 209 милиони евра исплатена е денеска, а среќнито ливче е...